Aktuality

Cimrmanovo "aby to bylo jako ze života" v sociálních službách. Tak se jmenuje náš nový kurz, jehož tématem je deinstitucionalizace českých sociálních služeb. Zaměřuje se na prostředí, kde službu poskytujeme, na role v nichž se my i naši klienti vyskytují, a na roli jazyka, který ve službách používáme. Domníváme se, že jde o kurz potřebný v řadě českých hlavně pobytových služeb.

Prodloužili jsme rovněž akreditace našim úspěšným kurzům Jazyk profesionálního pomáhání a Welcoming jako podstatná dimenze služby. Objednávejte si, nějaké podzimní termíny ještě máme volné!

Zveme vás na dvoudenní kurz Muzikoterapie v procesu zotavení z duševního onemocnění do Ledců!

Tento jedinečný sebezkušenostní dvoudenní kurz vedený Janou Fojtíčkovou připravujeme ve dvou letních termínech:

1) 1. - 2. června 2023

2) 14. - 15. září 2023

Podrobnosti o kurzu naleznete zde. Cena kurzu zůstává 3 600 Kč. Přenocování v místě konání kurzu je možné za režijní náklady. Pro konání kurzu je třeba aspoň pět účastníků.

Přihlásit se můžete mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., do předmětu zprávy prosím uveďte Muzikoterapie a ideálně i 1 nebo 2 podle preferovaného termínu. Obratem Vám pošleme potvrzující mail s podrobnostmi.

Těšíme se na vás v Ledcích!

 

I v roce 2023 vám nabízíme akreditované i neakreditované kurzy v oblasti pomáhání. Lektorujeme to, co sami děláme a co nám na Ledovci už víc než dvacet let funguje.

Jsme fandové na zotavení zaměřeného přístupu, v pomáhající profesi klademe důraz hlavně na to, co a jak říkáme. A taky na to, aby nás práce bavila a lidé, pro které ji děláme, to mohli zažít s námi.

Víc informací v sekci akreditované kurzy, nebo se obraťte rovnou na Martina (kontakt). Díky!

Od května 2022 vám nabízíme nový akreditovaný kurz pro zájemce o pečlivější prozkoumání fenoménu destigmatizace. Jmenuje se DESTIGMATIZACE ZAČÍNÁ V MÉ HLAVĚ. Myslíme si, že tam začíná a tam taky musíme něco udělat, aby stigma duševního onemocnění pomalu ale jistě mizelo. Proto má kurz teoretickou (co to je), reflektivní (jak to mám já) a hlavně praktickou (co udělám) část.

Víc informací v sekci akreditované kurzy, nebo se obraťte na Martina (kontakt). Díky!

Od jara 2022 nabízíme dva nové akreditované kurzy pro vás všechny, kdo chcete pomáhat ještě lépe. Nabízíme:

- kurz ROZHOVOR JAKO KLÍČ PROFESISONÁLNÍHO POMÁHÁNÍ s pozváním k pomáhajícímu rozhovoru a

- kurz DESATERO PROFESIONÁLNÍHO POMÁHÁNÍ tak, jak nám vyšlo léty zkušenosti na Ledovci - 4, 3, 2 a 1 princip. Jakýsi základ, který uslyší každý, kdo nastoupí na Ledovec, a teď také Vy, protože chceme, aby dobře (a pořád lépe) pomáhat mohl každý.

Víc informací v sekci akreditované kurzy, nebo se obraťte na Martina (kontakt). Díky!

Máme radost. Pomocná škola Ledovec získala dvě nové akreditace, a to pro kurz WELCOMING (jako podstatná dimenze služby) a JAZYK PROFESIONÁLNÍHO POMÁHÁNÍ. Objednávat si je můžete na klíč na aderse Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Z organizačních důvodů měníme termín otevřeného dvojkurzu zaměřeného na RECOVERy. Původně plánovaný termín  11. a 12. dubna s velkou omluvou měníme na úterý 30. dubna úterý 14. května 2019.

Přihlásit se můžete tady.

Cena je 2 300,- Kč.

Na čtvrtek 11. a 12. dubna 2019 jsme pro Vás připravili dvoudenní recovery nášup! Tedy kurz, který se skládá z Úvodu do Recovery a Služby zaměřené na Recovery (zotavení) - základní orientace.

Tento 16 hodinový akreditovaný (MPSV) kurz je  otevřen zejména sociálním pracovníkům obecních úřadů. Lektorovat jej bude Mgr. et Mgr. Martin Fojtíček.

Přihlásit se můžete tady.

Cena je 2 300,- Kč.

I na jaře pro Vás otvíráme kurz Muzikoterapie v procesu zotavení z duševního onemocnění s Janou Fojtíčkovou, a opět v Praze! Přihlašujte se přes náš on-line formulář! Termín je 28. a 29. března 2019.