Služba zaměřená na recovery (zotavení) – základní orientace (RECOVERY II.)

Forma: prezenční
Rozsah: 8 vyučovacích hodin
Číslo akreditace: 2015/1136 – PC/SP/VP/PP
Platnost akreditace do: 25. 11. 2019
Termíny na rok 2017: 27. dubna 201726. října 2017 (přihalšování ukončeno)

Místo konání: PLZEŇ, Ledovec, z. s.

Lektor: Mgr. Martin Fojtíček

Cena kurzu: 1 250 Kč (při současném objednání 2 a více kurzů současně obdržíte slevu 100,- Kč na každý kurz)

Anotace:

Cílem semináře Služba zaměřená na recovery (zotavení) je pomoci poskytovatelům služeb zejména pro osoby s duševním onemocněním (jak managementu, tak pracovníkům v přímé péči) budovat služby zaměřené na zotavení/recovery tak, jak se stále více prosazuje v anglicky mluvících zemích a jak to také předpokládá připravovaná reforma psychiatrie (www.reformapsychiatrie.cz).
Seminář poskytuje relevantní informace o tom, co zotavení/recovery je a jak důraz na něj ovlivňuje kvalitu poskytovaných služeb.
Popisuje potřebné dovednosti pracovníků služeb zaměřených na zotavení (v oblastech institucionality, jazyka, prostředí a průběhu služby) a přispěje jednotlivcům i týmům k interiorizaci postojů, které poskytování služeb zaměřených na zotavení předpokládá.

Lektor:

Mgr. et Mgr. Martin Fojtíček vystudoval matematickou statistiku na MFF UK a náboženské vědy na KTF UK. Absolvoval dvouletý systemický supervizní a koučovací výcvik a kvalifikační kurz sociální pracovník. Deset let učil filosofii, religionistiku a logiku na plzeňských gymnáziích. Ve školním roce 1998/99 žil v terapeutické komunitě s lidmi s duševním onemocněním ve Velké Británii, poté inicioval a řídí Ledovec (www.ledovec.cz) – sdružení, které poskytuje sociální služby lidem především s duševním onemocněním v Plzeňském kraji. Na Ledovci se podílel zejména na rozběhu služeb podporovaného zaměstnávání a podporovaného vzdělávání (www.normalnestuduju.cz), přes deset let žil v „tréninkové domácnosti venkovského typu“, dnes Denní stacionář Ledovec.
Více než patnáct let je lektorem kurzů a workshopů v oblasti sociální práce, pedagogiky a duševního zdraví.
Spolupracoval na vzniku a rozběhu několika sociálních firem, které zaměstnávají osoby se zdravotním postižením. Je supervizorem týmů v sociálních službách a pastoračních týmů. V rámci projektu Cirkus Paciento v psychiatrických léčebnách (www.cirkuspaciento.cz) navštívil všechny psychiatrické léčebny v ČR.

Podmínky a cena:

Kurz je možné uskutečnit u zájemce (podmínkou je mít kam promítat prezentaci) nebo na Ledovci (v Ledcích nebo i v Plzni). Maximální počet účastníků je 18.
Cena kurzu na klíč je 12 000 Kč. Zahrnuje náklady na výuku a materiály pro účastníky. Případné cestovné lektora (6 Kč/km) se účtuje zvlášť.
Absolvent kurzu se 100% účastí obdrží certifikát a placku absolventa Pomocné školy.

Přihlásit se na kurz